Trabzon: Albayrak, Trabzonspor’un Transfer Politikasını Değerlendirdi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yurtdışından yıldız oyuncu transferi noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, ancak takımda dengeleri bozacak türden transferlere de sıcak bakmadıklarını belirtti. Başkan Albayrak, Kaptan Fatih Tekke’nin yurtiçinde bir takıma transferinin ise söz konusu olmadığını kaydetti.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yurtdışından yıldız oyuncu transferi noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, ancak takımda dengeleri bozacak türden transferlere de sıcak bakmadıklarını belirtti. Başkan Albayrak, Kaptan Fatih Tekke’nin yurtiçinde bir takıma transferinin ise söz konusu olmadığını kaydetti.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, kongre sürecinde verilen yurtdışından yıldız futbolcu transferi sözü, Kaptan Fatih Tekke’nin Fenerbahçe’ye transfer haberleri ve kulübün transfer politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Albayrak, kongre sürecinde vermiş oldukları yurtdışından yıldız futbolcu transfer edileceği sözünü yerine getirmek için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Yıldız futbolcu transfer ederken takımdaki dengeleri bozmamaya dikkat ettiklerini kaydeden Başkan Albayrak, “Transfer etmek istediğimiz futbolcunun bonservis miktarı bizim için o kadar önemli değil. Ancak bu oyuncu Trabzonspor’da iç dengeleri bozmayacak. Çünkü bizim takım içinde bir denge bulunuyor. Yurtdışından Trabzonspor’a bir oyuncu getirmek problem değil. Takımda 30 sporcumuz var. Bu 30 sporcunun üzerine tek bir sporcu getireceksiniz ve 10 lira alan oyuncunuzun yanında ona 50 lira verirseniz olmaz. Takımda dengeleri altüst edersiniz. Trabzonspor’un geleceği de budur. Bu kulübün altına kimsenin dinamit koymaya hakkı yoktur. Parayı cebimden dahi versem, bu kulübe dinamit koymaktır. Bu saatli bir bombadır. Bunu patlattığınız zaman her tarafa sıçrar ve kulübün her birimi bundan zarar görür. Bizlerin felsefe ve mantığı bu, benim cebimden para vermem önemli değil, önemli olan buradaki dengelerin bozulmaması ve Trabzonspor’un geleceğidir” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin transfer teklifinde bulunduğu Fatih Tekke ile ilgili de açıklamalarda bulunan Albayrak, “Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak sporcu arkadaşlarımızla sürekli görüşüyoruz. Bizim Fatih Tekke’yi vermek gibi bir düşüncemiz yok. Fatih Tekke konusunda bizim tavrımız nettir. Fatih’in talebi bize yurtdışı için olmuştur. Yurtiçine transferini ise hiç açmamamıza rağmen kapattık. Bu oyuncumuzun yerini dolduracak bir futbolcu transfer edebilirsek kendisini yurtdışına verebiliriz. Şu ana kadar yurtdışından çok ciddi gelen bir teklif de yok” dedi.

Medyanın Fatih’in transferini sürekli gündemde tuttuğunu ve bu olayı speküle ettiğini dile getiren Albayrak, transferde ya da diğer konularda olsun Trabzonspor’un iyi bir yönetime sahip olduğunu belirterek, camianın da buna inanmasını istedi. Trabzonspor’un elinde iyi bir kadro bulunduğunu ifade eden Albayrak, mevcut kadroyu 2-3 takviye ile daha da güçlendirmeyi düşündüklerini ve taraftardan da kendilerine sabır ve anlayış göstermelerini beklediklerini kaydetti.

Trabzonspor’un çok kaliteli futbolcuları kadrosunda bulundurduğuna ve bu futbolculara sadece Fenerbahçe’den değil, Türkiye’nin birçok kulübünden transfer teklifleri geldiğine işaret eden Başkan Albayrak, “Süper Lig’e yeni çıkan takımlar olsun, Anadolu’nun diğer takımları olsun birçok takım oyuncularımıza talip. Trabzonspor’un oyuncuları kaliteli oyuncular. Ancak biz öncelikli olarak kendi kadromuzu oluşturacağız. Kamp bittikten sonra teknik ekibimizin vereceği karar doğrultusunda kiralık verilecek ya da satılacak oyuncular belirlendikten sonra yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Haberler

Related Posts

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?felsefe – 21.03.2024

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyor

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyorfelsefe – 21.03.2024

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçtifelsefe – 21.03.2024

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştu

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştufelsefe – 21.03.2024

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardırfelsefe – 22.03.2024

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyorfelsefe – 13.03.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir