Okan Buruk: ‘Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz’

Okan Buruk : “Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz”

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk :

“Ana felsefemiz geçen sezondan gelen oyunumuzun üstüne koymak”

“Transfer görüşmelerimiz sürüyor”

GRAZ – Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz. Burada her şey olumlu gidiyor. İmza atılana kadar sakin olmak gerekiyor. Biz istiyoruz, o istiyor. Kulübüyle ilgili her şey yolunda gidiyor. İnşallah en kısa zamanda bizimle beraber olur” dedi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki ilk hazırlık maçında Merkur Arena’da karşılaştığı Macaristan ekibi Kisvarda’yı 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. UEFA Şampiyonlar Ligi elemesinde oynayacakları ilk maça hazır çıkmak istediklerini söyleyen Buruk, “Türkiye’de bir hazırlık maçı yaptık, bu ikinci maçımızdı. Burada üç maç daha oynayacağız. Burada programımızda üç maç oynamak vardı ama 15 Temmuz için bir maç daha aldık. Biz aslında bir hazırlık kampındayız. Bu dönemi yüklenerek geçirmek zorundayız. Yine antrenmanlara ve maçlara devam edeceğiz. Şampiyonlar Ligi elemesinde 25 Temmuz’da yapacağımız ilk maça en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Macaristan ekibi Kisvarda karşısında iyi bir oyun oynadıklarını belirten Buruk, “Belki ilk 5-10 dakika maça adapte olamadık ama devamında istediğimiz gibi bir oyun oldu. Daha çok pozisyona girebilirdik. Biraz daha üretken olmak gerekiyordu. Sonuç olarak iyi bir oyun ve 2-0’lık galibiyet var ama biraz daha üretebilirdik” diye konuştu.

“Ana felsefemiz geçen sezondan gelen oyunumuzun üstüne koymak”

Geçen senenin bu dönemiyle kıyaslandığında daha iyi bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan sarı-kırmızılıların teknik direktörü, “Bu sene daha kendimize güveniyoruz. Şampiyon takımız. Bunun öz güveni var. Oyun olarak birlikte daha doğru şeyler yaptıkça daha da motive oluyorlar. Ana felsefemiz geçen sezondan gelen oyunumuzun üstüne koymak. Kadromuz tamamlandığında daha iyi oyunlar ortaya çıkacak” ifadelerinde bulundu.

“Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz”

Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin kendileri için önemli bir futbolcu olduğunu aktaran Okan Buruk, “Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz. Burada her şey olumlu gidiyor. İmza atılana kadar sakin olmak gerekiyor. Biz istiyoruz, o istiyor. Kulübüyle ilgili her şey yolunda gidiyor. İnşallah en kısa zamanda bizimle beraber olur. Icardi’nin gelişi hem oyuncu kalitesi hem de psikolojik anlamda Galatasaray’a önemli bir destek olacaktır. Ben kendisiyle daha görüşmedim. Şu anda Erden Timur Bey görüşüyor. İş bittikten sonra ben de görüşeceğim. Taraftar prosedürü tamamlandıktan sonra kampa katılıp katılmama kararını vereceğiz ama en kısa zamanda gelmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.

“Transfer görüşmelerimiz sürüyor”

Hücum hattında eksiklerinin olduğunu aktaran Buruk, “Forvet hattında sıkıntımız var. Orada oyuncu sayısı olarak eksikliğimiz var. O bölgede bugün oynayan Barış Alper Yılmaz’ın gol atması beni ayrıca sevindirdi. Diğer bölgelerde de alternatifleri arıyoruz. Orta sahada Lucas Torreira’nın sakatlığı vardı. Bugün Sergio Oliveira’nın maç öncesinde kasığında ufak bir ağrısı vardı. Ben de risk etmek istemedim. O yüzden orta sahada da eksikliğimiz oldu. Biz geçen seneki kadroyu büyük ölçüde koruduk. Burada gelecek oyuncular var. En önemli parça Icardi. Onun yanında geçen sezon bizde kiralık olarak oynayan Rashica’yı tekrar kadromuzda görmek isteriz. Bunların dışında da transfer görüşmelerimiz sürüyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Oğuzhan Ort – Spor

Mauro Icardi Galatasaray Okan Buruk Spor Haberler

Related Posts

Milli Eğitim Bakanı Tekin: “Kendimize ait yepyeni bir eğitim sistemi, eğitim felsefesi inşa etmek durumundayız”

Milli Eğitim Bakanı Tekin: “Kendimize ait yepyeni bir eğitim sistemi, eğitim felsefesi inşa etmek durumundayız”Felsefe – 18.11.2023

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü AldıFelsefe – 18.11.2023

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulunduFelsefe – 18.11.2023

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını Vurguladı

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını VurguladıFelsefe – 18.11.2023

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİ

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİFelsefe – 18.11.2023

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam EdiyorFelsefe – 18.11.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir