MBA Okullarında dikey tarım uygulamaları başladı

Eğitimde Modern Müfredat vizyonunu ve Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımını referans alan Medicana Eğitim Grubu “Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben” kimliği odağı ile okul yaşamında bir ilke imza attı ve 7 şehirde bulunan 14 kampüsünde ‘Dikey Tarım’ uygulamalarını başlattı.

Eğitimde Modern Müfredat vizyonunu ve Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımını referans alan Medicana Eğitim Grubu “Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben” kimliği odağı ile okul yaşamında bir ilke imza attı ve 7 şehirde bulunan 14 kampüsünde ‘Dikey Tarım’ uygulamalarını başlattı.

Sürdürülebilirlik değeriyle öğrencilerinin ekolojik yaşam felsefesini benimseyen Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, ‘Dikey Tarım’ uygulamaları çerçevesinsde okullarda Tema Eğitim Projesi, Çevrenin Genç Sözcüleri Programı, Eco Schools (Eko Okullar Projesi) gibi çevre ile ilgili projeler yürütüyor. Böylece tüm kampüslerde kurulan ‘Dikey Tarım’ sistemi ile MBA Okulları öğrencileri sürdürülebilir tarımın gerekliliklerini öğrenmeye başladılar.

Daha İyi Bir Dünya için sorumluluk almanın eğitimin öncelikleri arasında yer alması gerektiğini vurgulayan Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı: “Toprak olmadan yapılan bu ekim yöntemi sayesinde çevre sorunlarına duyarlı ekolojik bir yaklaşımla bu sorunlara çözüm üreten, araştıran ve sorgulayan öğrencilerimiz, Ekoloji ve Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri bilgileri günlük hayatla ilişkilendirerek, yaparak ve yaşayarak deneyimleme fırsatını buluyor. ‘Dikey Tarım’ sisteminde öğrencilerimiz bitki tohumlarını çimlendirmeyi öğrendiler ve her gün düzenli olarak tohumlarını kontrol ettiler, çimlenme evresinin ardından ‘Dikey Tarım’ sistemine alınan bitkileri sistemin özel besin (mineralleri), pH ve ışık ayarını düzenleyerek her gün kontrolünü sağladılar. Tohum çimlenerek ürüne dönüştüğünde büyük bir heyecan yaşayan öğrencilerimiz, tüm üretim süreçlerinde aktif rol alarak farkındalık kazandılar. Öğrenme deneyiminde her zaman öncü ve yenilikçi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Dünya Yerel Haberler

Related Posts

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?felsefe – 21.03.2024

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyor

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyorfelsefe – 21.03.2024

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçtifelsefe – 21.03.2024

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştu

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştufelsefe – 21.03.2024

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardırfelsefe – 22.03.2024

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyorfelsefe – 13.03.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir