MBA Okullarında dikey tarım uygulamaları başladı

Eğitimde Modern Müfredat vizyonunu ve Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımını referans alan Medicana Eğitim Grubu “Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben” kimliği odağı ile okul yaşamında bir ilke imza attı ve 7 şehirde bulunan 14 kampüsünde ‘Dikey Tarım’ uygulamalarını başlattı.

Eğitimde Modern Müfredat vizyonunu ve Yenilikçi Eğitim Ekosistemi yaklaşımını referans alan Medicana Eğitim Grubu “Daha İyi Bir Dünya, Daha İyi Bir Ben” kimliği odağı ile okul yaşamında bir ilke imza attı ve 7 şehirde bulunan 14 kampüsünde ‘Dikey Tarım’ uygulamalarını başlattı.

Sürdürülebilirlik değeriyle öğrencilerinin ekolojik yaşam felsefesini benimseyen Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, ‘Dikey Tarım’ uygulamaları çerçevesinsde okullarda Tema Eğitim Projesi, Çevrenin Genç Sözcüleri Programı, Eco Schools (Eko Okullar Projesi) gibi çevre ile ilgili projeler yürütüyor. Böylece tüm kampüslerde kurulan ‘Dikey Tarım’ sistemi ile MBA Okulları öğrencileri sürdürülebilir tarımın gerekliliklerini öğrenmeye başladılar.

Daha İyi Bir Dünya için sorumluluk almanın eğitimin öncelikleri arasında yer alması gerektiğini vurgulayan Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı: “Toprak olmadan yapılan bu ekim yöntemi sayesinde çevre sorunlarına duyarlı ekolojik bir yaklaşımla bu sorunlara çözüm üreten, araştıran ve sorgulayan öğrencilerimiz, Ekoloji ve Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri bilgileri günlük hayatla ilişkilendirerek, yaparak ve yaşayarak deneyimleme fırsatını buluyor. ‘Dikey Tarım’ sisteminde öğrencilerimiz bitki tohumlarını çimlendirmeyi öğrendiler ve her gün düzenli olarak tohumlarını kontrol ettiler, çimlenme evresinin ardından ‘Dikey Tarım’ sistemine alınan bitkileri sistemin özel besin (mineralleri), pH ve ışık ayarını düzenleyerek her gün kontrolünü sağladılar. Tohum çimlenerek ürüne dönüştüğünde büyük bir heyecan yaşayan öğrencilerimiz, tüm üretim süreçlerinde aktif rol alarak farkındalık kazandılar. Öğrenme deneyiminde her zaman öncü ve yenilikçi çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Dünya Yerel Haberler

Related Posts

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştu

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştuFelsefe – 30.11.2023

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını Anlattı

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını AnlattıFelsefe – 01.12.2023

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptıFelsefe – 30.11.2023

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”Felsefe – 30.11.2023

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstedi

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstediFelsefe – 30.11.2023

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci Ağırladı

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci AğırladıFelsefe – 28.11.2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir