Langley: Şirket Haberleri

Bridgestona 2008-2010 arası FIA Formula 1 Şampiyonalarının resmi lastik tedarikçisi olarak seçildi.

Bridgestona 2008-2010 arası FIA Formula 1 Şampiyonalarının resmi lastik tedarikçisi olarak seçildi.

Bridgestone Motorsport 2008, 2009 ve 2010 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonaları için ‘Tek Resmi Lastik Tedarikçisi’ ihalesindeki başarısından dolayı oldukça memnun. Bridgestone, 2007 yılında da Tek Lastik Tedarikçisi olacak. Karar, bu sporun idari organı Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından dün duyuruldu.

Bridgestone Corporation’ın Yönetim Kurulu Başkanı, CEO’su ve Başkanı Bay Shoshi Arakawa “Bridgestone, 2008 ile 2010 sezonları arasında FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası için ‘ Tek Resmi Lastik Tedarikçisi ‘olarak seçilmekten büyük mutluluk duymaktadır. Bridgestone dünyanın önde gelen lastik ve kauçuk ürünleri imalatçılarından biridir; küresel motor sporlarının en yüksek düzeylerinden birine lastik temin etmekten büyük gurur duyuyoruz. 1997 yılında Formula 1’e girişinden bu yana Bridgestone takımlara ve sürücülere güvenli ve rekabetçi lastikler sunma taahhüdünü sürdürmektedir” dedi.

Ayrıca bu süre içinde gerçekleştirdiğimiz teknik gelişmelerden de memnun oldukların kaydeden Arakawa, şöyle devam etti:

“Bu son duyurudan sonra, bütün dileğimiz ve amacımız Formula 1’de yarışacak bütün tarafların ve sporun kendisinin bu uzun süreli işbirliğimizden yarar sağlamalarıdır. Bridgestone Cham Car World Series, Indy Racing League ve Formula 1 (1999-200) gibi motor sporları kategorilerinde tek lastik satıcısı olarak önemli bir deneyime sahiptir ve amacımız ilgili herkese dünya kalitesinde, profesyonel ve adil bir hizmet sağlamaktır. Bridgestone’un Formula 1’e sürekli katılımı bazı nedenlerle bizim için çok önemlidir. Bize markamızı geliştirmemiz için küresel bir platform sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hem yarış pistlerinde hem de normal yollarda lastik ve yol güvenliğine ilişkin mesajlarımızı iletmeye devam etmemizi sağlıyor. Bridgestone’un “Think Before You Drive” (Aranı kullanmadan önce bir kez daha düşün) isimli küresel yol güvenlik kampanyasında FIA Foundation ile işbirliği şirket felsefemizin büyük bölümünü oluşturuyor; dolayısıyla Formula 1’deki devam eden varlığımızla yararlanarak bu kampanyanın ana mesajlarını iletmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Haberler

Related Posts

DeFacto, “iklim pozitif” marka olma hedefiyle sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyor

DeFacto, “iklim pozitif” marka olma hedefiyle sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ediyorFelsefe – 19.09.2023

Emine Erdoğan, ‘Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru’ programına katıldı

Emine Erdoğan, ‘Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru’ programına katıldıFelsefe – 19.09.2023

15 Yaş Altı Milli Takım Teknik Direktörü Selçuk Erdoğan: “Marka değeri sahadaki oyundur”

15 Yaş Altı Milli Takım Teknik Direktörü Selçuk Erdoğan: “Marka değeri sahadaki oyundur”Felsefe – 19.09.2023

Galatasaray – Kopenhag maçı hangi kanalda şifresiz yayınlanacak? GS Şampiyonlar ligi maçı bugün nerede yayınlanıyor?

Galatasaray – Kopenhag maçı hangi kanalda şifresiz yayınlanacak? GS Şampiyonlar ligi maçı bugün nerede yayınlanıyor?Felsefe – 19.09.2023

DeFacto, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Özel Sektör Forumu’nda yer aldı

DeFacto, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Özel Sektör Forumu’nda yer aldıFelsefe – 19.09.2023

Yüzde 25 Artış Yapılmasına Karşın Ücretli Öğretmenlerin Aldığı Para Asgari Ücretin Altında Kaldı…”Bu Düzende Yaşamamız Mucize Gibi Bir Şey”

Yüzde 25 Artış Yapılmasına Karşın Ücretli Öğretmenlerin Aldığı Para Asgari Ücretin Altında Kaldı…”Bu Düzende Yaşamamız Mucize Gibi Bir Şey”Felsefe – 19.09.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir