Kars: Kars’ta Satranç Turnuvası

Kars Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve 3 kategoride 90 kişinin katıldığı satranç turnuvasında il birinciliği ve üçüncülüğü Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinden geldi.

Kars Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve 3 kategoride 90 kişinin katıldığı satranç turnuvasında il birinciliği ve üçüncülüğü Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinden geldi.

Kars Belediyesi’nin katkılarıyla 2.5 ay önce kayıtlarına başlanılan ve 10 gündür devam eden satranç turnuvası, bugün sona erdi. 7-13, 14-19, 19 yaş ve üzeri yaş gruplarından 90 kişinin katıldığı turnuvada katılımcılar, dereceye girebilmek için ter dökerken, aileleri de çocuklarını yalnız bırakmadı.

Bugün sona eren turnuvada, 7-13 yaş grubunda Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi Gülneşe Uğurluel birinci, N. Murat Şahin ikinci, Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencisi İsa Öztürkler üçüncü oldu. 14-19 yaş grubunda ise birinciliği Semih Yıldız, ikinciliği Celal Sade üçüncülüğü de Arman Özavcı aldı. 19 yaş ve üzerinde de Eser Karadaş birinci, Dündar Gültekin ikinci, Veysel Perçem üçüncülüğü paylaştı.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, ilde düzenlenen turnuvada 7-13 yaş grubunda birincilik ve üçüncülük alan Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin bu başarılarının önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Öğrenci, okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür eden Alibeyoğlu, satrancın köylere kadar yayılmış olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu da sözlerine ekledi. Alibeyoğlu ayrıca, Kültür ve Sanat Merkezi’nde icra edilen etkinliklerin en anlamlısının satranç olduğunu çünkü satrançın yaşam felsefesi olduğunu bu alanda başarılı olanın hayatın her alanında başarı sağladığına dikkat çekti.

Dikme Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinden 7-13 yaş birincisi Gülneşe Uğurluel ve üçüncüsü İsa Öztürkler de birer konuşma yaparak kendilerini turnuvaya hazırlayan müdür ve öğretmenlerine teşekkür ettiler ve ilk ödülleri olan plaketleri ömür boyu saklayacaklarını söylediler.

Daha sonra Belediye Başkanı Naif Alibayoğlu, turnuvanın organizatörü Rıdvan Ertaş, Kültür ve Sanat Merkezi Sanat Yönetmeni İsrafil Parlak, katılımcıların aileleri ve turnuvada dereceye girenler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Haberler

Related Posts

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?felsefe – 21.03.2024

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyor

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyorfelsefe – 21.03.2024

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçtifelsefe – 21.03.2024

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştu

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştufelsefe – 21.03.2024

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardırfelsefe – 22.03.2024

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyorfelsefe – 13.03.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir