” Harry Potter”ın Yeni Macerası 2007’de Sinemalarda

Dünyanın dört yanında milyonlarca hayranı bulunan Harry Potter’ın yeni macerası yola çıktı. Serinin beşinci halkası ”Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı-Harry Potter and the Order of the Phoenix”, 13 Temmuz 2007’de seyirciyle buluşacak.

Dünyanın dört yanında milyonlarca hayranı bulunan Harry Potter’ın yeni macerası yola çıktı. Serinin beşinci halkası ”Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı-Harry Potter and the Order of the Phoenix”, 13 Temmuz 2007’de seyirciyle buluşacak.

Internetteki ”e! online” sitesinin haberine göre, Warner Bros. şirketi, serinin beşinci filminin gelecek yaz vizyona gireceğini açıkladı. Şirket yetkilileri, yapımın 13 Temmuz 2007 tarihinde seyirci karşısına çıkacağını belirttiler.

Filmlerde Warner Bros. ile çalışan Imax’in başkanları Richard L. Gelfond ile Bradley Wechsler de, ”Son iki Harry Potter filmi ‘Harry Potter ve Ateş Kadehi-Harry Potter and the Goblet of Fire’ ile ‘Harry Potter ve Azkaban Tutsağı-Harry Potter and the Prisoner of Azkaban’ yapımları, toplam 34 milyon dolar hasılat elde etti. Bu yeni film de gelecek yılın bombası olacak” açıklamasında bulundu.

Sinema teknolojisinin son yeniliklerinin de kullanıldığı filmin gişe yarışının en zorlu koşucusu olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İngiliz televizyon yönetmeni David Yates’in kamera arkasına geçtiği filmde, Daniel Radcliffe’in beşinci kez Harry Potter’a can verdi.

”Ron Weasley” rolünde Rupert Grint’in, ”Hermione Granger” rolünde Emma Watson’ın, Harry Potter’ın belalısı Lord Voldemort rolünde ise ünlü aktör Ralph Fiennes’ın yeniden seyirciyle buluşacağı filmin senaryosunu Michael Goldenberg kaleme aldı. Filmde, Imelda Staunton, George Harris, Helen McCrory, Natalia Tena, Kathryn Hunter, Evanna Lynch, Gary Oldman, Harry Melling, Richard Griffiths, Fiona Shaw, Sian Thomas, Jason Boyd, Richard Macklin ve Charles Hughes da diğer rolleri üstleniyor.

Warner Bros. şirketi, serinin ”Harry Potter ve Melez Prens-Harry Potter and the Half-Blood Prince” adlı altıncı halkası için de çalışmalara başladı.

J.K. Rowling’in tüm dünyada milyonlarca satan kitabından beyazperdeye uyarlanan serinin ilk filmi ”Harry Potter ve Felsefe Taşı-Harry Potter and the Sorcerer’s Stone”, 2001 yılında seyirciyle buluşmuştu. Seri, 2002’de ”Harry Potter ve Sırlar Odası-Harry Potter and the Chamber of Secrets” ile devam etmişti. Her iki filmin yönetmenliğini de Chris Columbus üstlenmişti.

Kaynak: AA / Güncel

Haberler

Related Posts

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?felsefe – 21.03.2024

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyor

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyorfelsefe – 21.03.2024

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçtifelsefe – 21.03.2024

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştu

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştufelsefe – 21.03.2024

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardırfelsefe – 22.03.2024

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyorfelsefe – 13.03.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir