GIPHY’nin En Çok Görüntülenen GIF’leri

2020 tarifi zor bir yıldı. O kadar zordu ki yaşadıklarımızı özetlemek için Oxford sözlüğü dahi bir sözcük belirleyememiş birkaç tanesini listelemişti. Benzeri olmayan 2020’nin 16 kelimelik listesi şöyleydi: Bushfire (Orman yangını), Impeachment (Azletme), Acquittal (Beraat), Coronavirus (Koronavirüs),Covid-19, Lockdown (Tecrit), Social distance (Sosyal mesafe), Reopening (Yeniden açılma), Black Lives Matter (Siyahilerin Hayatı Önemlidir), Cancel Culture (İptal kültürü), BIPOC (siyahi, yerli, renkli insanlar), Mail-In (Posta yolu), Belarusian (Belarus), Moonshot, Superspreader (Süper yayıcı), Net Zero (Net sıfır).

Bu kısa hatırlatmadan sonra, seçtiğimiz GIF’lerin sözcüklerle bağını görelim. GIPHY her gün 10 milyardan fazla içerik sunar ve GIF’ler kültürel eğilimler hakkında ilginç bilgiler sağlar.

GIPHY’nin 2020 yılında en çok görüntülenen GIF’lerinden 10 tanesini sizin için derledik.

  • Red & Howling’den “Teşekkürler” – 1.061.535.526 kez görüntülenmiş.

Tek bir olayın tüm dünyayı ve içindeki herkesi etkilemesi nadirdir ancak bu yıl COVID-19 salgınıyla bu yaşandı. Tıbbi personele ve temel çalışanlara duyulan büyük minnettarlık duygusu da evrenseldi. Bu GIF, sırf geri kalanımızı güvende ve sağlıklı tutmak için gece gündüz aşırı koşullarda çalışan, tüm ön saflardaki görevlilere minnettarlık göstermenin mükemmel bir yolu olmuş.

  • Rain to Me – “I Love You” – 863,826,912 kez görüntülenmiş.

Tüm ilişkilerimizi çevrim içi sürdürürken, her şeyin de “sanal” versiyonu doğal olarak popülerleşti. Böylece, “sanal kucaklaşma” gibi aramalar da arttı. Rain to Me’nin bu GIF’i çok sevimli, tatlı ve rahatlatıcı.

  • Into Action’dan “Bunun Üstesinden Geleceğiz” – 423.529.288 kez görüntülenmiş.

Into Action’ın ekibi 2020’de inanılmaz GIF’ler hazırladı. GIF’lerindeki ve çıkartmalarındaki mesajların çoğu motive ediciydi ve birçok kişiye umut oldu. Özellikle de belirsizlik ve kaygının yönetilemez göründüğü COVID-19’un başlangıcında.

  • Robert E Blackmon’dan “Çöp 2020” – 366.187.487 kez görüntülenmiş.

Kötü şeylerin listesinin hiç bitmediği bir yılda Blackmon, bu GIF’le herkesin içinden geçeni özetlemişti.

  • Jasmine Masters’tan “Over It” – 359.549.504 kez görüntülenmiş.

2020’de hepimiz.

  • William Garratt’tan “Mesafenizi Koruyun” – 340.219.451 kez görüntülenmiş.

Bu günlerde, insanların güvenli ve sağlıklı kalıp mesafelerini korumaları için asla yeterli hatırlatıcıya sahip olamazsınız! Garratt’ın bu mükemmel GIF’i, bu hatırlatıcıyı paylaşmak için harika bir yoldu.

  • GIPHY Originals’dan “Yıkayın!” – 339.442.081 kez görüntülenmiş.

Oldukça açıklayıcı. Ellerini yıka! Ve nemlendirmeyi de unutma. Cildiniz size teşekkür edecek!

  • “Quarantine”, Jason Clarke – 356.125.205 kez görüntülenmiş.

Atıştırmalıklar ve karantina.

  • Takadabear’dan “Video Games” – 357.866.255 kez görüntülenmiş.

Karantinada oyuncular.

  • Shercle’dan “Yeterlisin” – 353.390.971 kez görüntülenmiş.

Bu GIF çok tatlı! Samimi bir şefkat ifadesi. Kötü bir gün geçiren birine göndermek, tam da ihtiyaç duydukları şey olabilir.

 

Hazırlayan: Elif Akçay

Related Posts

Müzisyen Niko Necdet’e komşu dehşeti! Önce pompalı tüfekle ateş açtı sonra baltayla evine saldırdı

İzmir’in Foça ilçesinde yaşanan komşu kavgasında Arif Serdar K., müzisyen Niko Necdet Keresteci’ye pompalı tüfekle ateş açtıktan sonra balta ile evine saldırdı. Olaylar güvenlik kamerasına da yansıdı….

Sen Türkülerini Söyle kazanan isim belli oldu!

Sen Türkülerini Söyle yarışması 10. bölümüyle süper final yaptı. TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan şarkı yarışmasında büyük finalin ardından kazanan isim netleşti. Peki, Sen Türkülerini Söyle…

Amerika Açık tek kadınlarda şampiyon Coco Gauff

Tenis sezonunun son Grand Slam turnuvası olan Amerika Açık tek kadınlar finalinde ABD’li Coco Gauff, Belaruslu Aryna Sabalenka’yı 2-1 yenerek şampiyon oldu. 2023 Amerika Açık tek kadınlar…

Kardeşlerim Doruk öldü mü? Kardeşlerim dizisinden Onur Seyit Yaran ayrıldı mı?

Kardeşlerim Dizisi 4. Sezonunda Doruk’un Sonu ve Onur Seyit Yaran’ın Ayrılışı Kardeşlerim dizisi, 9 Eylül tarihinde 4. sezonuyla ekranlara geri döndü. Yeni sezonun başlamasıyla birlikte, Doruk karakterinin…

Sevilla, Fenerbahçe maçına hazır

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında Fenerbahçe’yi konuk edecek Sevilla, hazırlıklarını tamamladı. Teknik direktör Jorge Sampaoli yönetiminde tesislerdeki idmanın ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık…

Akşener’in masayı dağıtmasının ardından Kaftancıoğlu’ndan, “Umutsuz olmayın” paylaşımı: Gidecekler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 6’lı Masa’da 5 liderin Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklediğini, buna karşı çıktıklarını söylemesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan dikkat çeken bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir