Ertuğrul Sağlam: “Anadolu Takımları İçin Şampiyonluk Hayal, Donkişotluğa Gerek Yok”

Kayserispor’un Başarılı Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Anadolu Takımlarının Şampiyonluk Hedefi İle Yola Çıkmalarının Abesle İştigalden İleri Gidemeyeceği Görüşünü Savundu.

Kayserispor`un başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Anadolu takımlarının şampiyonluk hedefi ile yola çıkmalarının abesle iştigalden ileri gidemeyeceği görüşünü savundu.

¨Bizim gibi 5-6 milyon dolarlık bütçelerle bu işe giren bir Anadolu takımı için şampiyonluktan bahsetmek şu aşamada hayal¨ diyen Ertuğrul Sağlam, ¨Millet 60-70 milyon dolarlık bütçe ile bu işi yaparken, hakem camiası, federasyon onlara tam anlamıyla destek verirken, çıkıp bir Anadolu takımının affedersiniz Don Kişot`luk yapıp `Ben şampiyonluk olacağım demesi` şu ortamda abesle iştigaldir. Şunu da defalarca söyledik. Bu ligden bir Anadolu takımı şampiyon olacağım derse, bu Kayserispor olur. Şehrin kaynaklarını, potansiyelini çok iyi bir şekilde yönlendirirseniz, Kayserispor`un önümüzdeki senelerde ligde çok büyük başarılara ulaşabileceğini hep birlikte görürüz¨ dedi.

¨BAŞARIDA HERKESİN PAYI EŞİT¨

İnter Toto Kupası`ndan UEFA Kupası ön elemelerine katılmaya hak kazanmalarında herkesin eşit ölçüde payının olduğunu belirten teknik direktör Ertuğrul Sağlam ¨Bu başarının altında iyi bir ekip çalışması yattığını her fırsatta söylüyoruz. Bu başarıda başkanından yöneticisine taraftarından halkına kadar bize destek veren herkesin payı olduğuna inanıyoruz. Ancak bu başarı ile yetinmemek lazım. Hedef hep daha yukarılar olmalı¨ dedi.

Artık UEFA Kupası`nı bir kenara bırakıp lige baktıklarına işaret eden Sağlam, ¨İlk maçımız olan Trabzonspor maçına konsantre olmaya çalışıyoruz. Lige iyi bir başlangıç yapmak için kazanmalıyız¨ dedi.

¨KÜME DÜŞER DENİLEN KAYSERİSPOR 5. OLDU¨

Kayserispor`un geçen sezon yakaladığı başarıyı bu sezon da devam ettirme amacında olduklarını vurgulayan Sağlam, ¨Ligi geçen yıl 5. bitirdik. Herkesin küme düşer dediği takımı iyi bir çalışma ve birlik beraberlik ortamı sağlayarak 5. bitirmesini sağladık. Bu yılki amacımız, geçtiğimiz sezonki başarıyı devam ettirebilmek. Yine ilk 5 veya 6 hangi derece alabilirsek bizim için başarı. Türkiye Kupası`nda da çıkabildiğimiz yere kadar çıkabilmek ve UEFA Kupası`nda da gruplara kalmak istiyoruz¨ diye konuştu.

¨HEDEF PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR TAKIM OLABİLMEK¨

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, saha içinde ve dışında parmakla gösterilir bir takım haline gelmeyi hedeflediklerini söyleyerek şöyle devam etti:

¨Bizim hedefimiz sahada ortaya koyduğumuz futbol anlayışı futbol felsefesi ile herkesin beğenisini kazanabilmek. En az onun kadar önemli olan saha içindeki ve saha dışındaki davranışlarımızla, kamuoyuna vereceğimiz mesajlarla herkesin parmakla göstereceği takım olmak¨ diye konuştu.

¨ŞİKE YOK AMA TEŞVİK VAR¨

Sağlam, son günlerde ortaya atılan şike iddialarına katılmadığını ifade ederek, liglerde şikenin olduğuna inanmadığını ancak teşvik priminin yıllardan beri yapıldığını ileri sürdü.

¨ÜST DÜZEY İNSANLARDAN GELEN TEBRİK TELEFONLARI BİZİ MANEVİ OLARAK GÜÇLENDİRİYOR¨

Sağlam, UEFA ön elemesine katılma hakkı elde ettikten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın kendisini arayarak tebrik ettiğini, bunun da manevi olarak güçlerine güç kattığını belirterek, ¨Maç günü, gündüz sağ olsunlar Abdullah Gül bey aradı ve başarılar diledi. Maçtan sonra da başbakanımız karşılaşmayı izlediğini söyledi ve çok duygulandığını belirterek tebrik etti. Tabii ki ülkenin üst düzey insanlarının bize bu şekilde ilgi göstermesi, arkamızda olduklarını her fırsatta belirtmeleri bizi manevi olarak güçlendiriyor. Onlara teşekkür ediyoruz¨ diye konuştu.

Sizce Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilme kararı doğru mu?

— Haberler.com (@Haberler) May 11, 2023

Sizce #SüperLig’in şampiyonu kim olacak?

— Haberler.com (@Haberler) May 7, 2023 Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Haberler

Related Posts

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu: 28 Şubat süreci imam hatip okullarını hedef aldı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu: 28 Şubat süreci imam hatip okullarını hedef aldıFelsefe – 30.11.2023

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştu

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştuFelsefe – 30.11.2023

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını Anlattı

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını AnlattıFelsefe – 01.12.2023

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptıFelsefe – 30.11.2023

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”Felsefe – 30.11.2023

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstedi

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstediFelsefe – 30.11.2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir