Çelik: ”İhtiyaç Oldukça Destek Kampanyası Sürecek”

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” ile ilgili nihai bir tarih belirlemediklerini, kampanyanın, Türkiye’nin ihtiyacı olduğu sürece devam edeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” ile ilgili nihai bir tarih belirlemediklerini, kampanyanın, Türkiye’nin ihtiyacı olduğu sürece devam edeceğini söyledi.

Tes-İş tarafından Konya ve Adapazarı’nda yaptırılacak Anadolu liselerine ilişkin protokol Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu’nda törenle imzalandı.

Bakan Çelik, törende yaptığı konuşmada, eğitime yüzde yüz destek kampanyasının her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü belirterek, bu konuda hayırsever vatandaşlar ve firmalar ile işçi ve işveren sendikaların üzerine düşeni yaptığını ifade etti. Tes-İş’e, Konya ve Adapazarı’nda yaptıracağı okullar için teşekkür eden Çelik, sendikanın, ayrıca Ağrı’nın Patnos ilçesinde 24 derslikli ilköğretim okulu, Şanlıurfa’da yine 24 derslikli Anadolu lisesi ve Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde zihinsel engelliler okulu yaptırdığını bildirdi.

İmza töreninin ardından Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası”nın ne kadar devam edeceğinin sorulması üzerine Çelik, kampanyaya ilişkin nihai bir tarih belirlemediklerini belirterek, ”Türkiye’nin ihtiyacı devam ettiği sürece devam edecek. Ama şekli, formatı değişebilir. Çünkü bir şey çok uzun sürerse kanıksanmaya başlar. Bu konuda yenilikler yapacağız ama işin felsefesi ve ruhu devam edecek” diye konuştu.

Çelik, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ildeki tüm okullara, ”bir velinin banka icra takibine ilişkin genelge” yolladığını belirterek, bu genelgede imzasının bulunup bulunmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

”Böyle bir imzam olduğunu hatırlamıyorum, var ise de en azından getirip, göstersinler. Ben evrakları inceleyerek altına imza atıyorum. Hangi amaçla olursa olsun öğrencilerimize ve velilerine ait bilgilerin MEB merkez teşkilatından istenmesiyle ilgili bir genelge yayımlandı ve bu konuda Strateji Geliştirme Merkezi yetkili kılındı.

Bazı araştırmacılar, üniversitelerden hocalar çeşitli amaçlarla bizden bazı bilgiler istiyorlar. Biz de bunlar iyi niyetli çalışmalar ise veriyoruz. Ama bizden izin almadan, haberimiz olmadan bu anlamda il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri izin verir ve yanlış yaparsa gerekli işlemi yaparız. Bunlarla ilgili verin değil, vermeyin genelgemiz var.”

Kaynak: AA / Güncel

Haberler

Related Posts

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?

ESENYURT YEREL SEÇİM ANKET SONUÇLARI | Anketlerde hangi aday önde? Hamit Öncü mü? Ahmet Özer mi?felsefe – 21.03.2024

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyor

Garanti BBVA Marmara Denizi’nde deniz kirliliğiyle mücadele ediyorfelsefe – 21.03.2024

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

Yazar Samiha Ayverdi’nin Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçtifelsefe – 21.03.2024

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştu

Hizan Kaymakamı Din Görevlileriyle Buluştufelsefe – 21.03.2024

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır

Bitlis Kaymakamı: İmamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardırfelsefe – 22.03.2024

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Fransız yazar Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyorfelsefe – 13.03.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir