Çelik: ”İhtiyaç Oldukça Destek Kampanyası Sürecek”

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” ile ilgili nihai bir tarih belirlemediklerini, kampanyanın, Türkiye’nin ihtiyacı olduğu sürece devam edeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” ile ilgili nihai bir tarih belirlemediklerini, kampanyanın, Türkiye’nin ihtiyacı olduğu sürece devam edeceğini söyledi.

Tes-İş tarafından Konya ve Adapazarı’nda yaptırılacak Anadolu liselerine ilişkin protokol Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu’nda törenle imzalandı.

Bakan Çelik, törende yaptığı konuşmada, eğitime yüzde yüz destek kampanyasının her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü belirterek, bu konuda hayırsever vatandaşlar ve firmalar ile işçi ve işveren sendikaların üzerine düşeni yaptığını ifade etti. Tes-İş’e, Konya ve Adapazarı’nda yaptıracağı okullar için teşekkür eden Çelik, sendikanın, ayrıca Ağrı’nın Patnos ilçesinde 24 derslikli ilköğretim okulu, Şanlıurfa’da yine 24 derslikli Anadolu lisesi ve Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde zihinsel engelliler okulu yaptırdığını bildirdi.

İmza töreninin ardından Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. ”Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası”nın ne kadar devam edeceğinin sorulması üzerine Çelik, kampanyaya ilişkin nihai bir tarih belirlemediklerini belirterek, ”Türkiye’nin ihtiyacı devam ettiği sürece devam edecek. Ama şekli, formatı değişebilir. Çünkü bir şey çok uzun sürerse kanıksanmaya başlar. Bu konuda yenilikler yapacağız ama işin felsefesi ve ruhu devam edecek” diye konuştu.

Çelik, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ildeki tüm okullara, ”bir velinin banka icra takibine ilişkin genelge” yolladığını belirterek, bu genelgede imzasının bulunup bulunmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

”Böyle bir imzam olduğunu hatırlamıyorum, var ise de en azından getirip, göstersinler. Ben evrakları inceleyerek altına imza atıyorum. Hangi amaçla olursa olsun öğrencilerimize ve velilerine ait bilgilerin MEB merkez teşkilatından istenmesiyle ilgili bir genelge yayımlandı ve bu konuda Strateji Geliştirme Merkezi yetkili kılındı.

Bazı araştırmacılar, üniversitelerden hocalar çeşitli amaçlarla bizden bazı bilgiler istiyorlar. Biz de bunlar iyi niyetli çalışmalar ise veriyoruz. Ama bizden izin almadan, haberimiz olmadan bu anlamda il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri izin verir ve yanlış yaparsa gerekli işlemi yaparız. Bunlarla ilgili verin değil, vermeyin genelgemiz var.”

Kaynak: AA / Güncel

Haberler

Related Posts

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü AldıFelsefe – 18.11.2023

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulunduFelsefe – 18.11.2023

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını Vurguladı

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını VurguladıFelsefe – 18.11.2023

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİ

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİFelsefe – 18.11.2023

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam EdiyorFelsefe – 18.11.2023

Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman’da Konferans Salonu’nun açılışına katıldı

Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman’da Konferans Salonu’nun açılışına katıldıFelsefe – 18.11.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir