Bu hafta 8 film vizyona girecek

Sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli, 8 film vizyona girecek.

Sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli, 8 film vizyona girecek.

Louis Garrel‘in yönetmenliğini yapıp, başrolü Roschdy Zem ve Anouk Grinberg ile paylaştığı “Masum” izleyici ile buluşacak.

Fransız yönetmen Garrel’in romantik komedi türündeki filmi, annesinin hapishanedeki mahkumla evleneceğini öğrenen ve annesini korumak için her şeyi göze alan bir adamın hikayesini konu ediniyor.

“Belle ve Sebastian: Cesur Dostum”

Pierre Core imzalı “Belle ve Sebastian: Cesur Dostum”, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Fransa alplerinde doğup büyümüş bir çocuğun hayatta kalma mücadelesini odağına alıyor.

Macera, dram ve aksiyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen yapımda başrolleri Robinson Mensah Rouanet, Michele Laroque, Alice David, Caroline Anglade, Syrus Shahidi, Aurelien Recoing ve Lou Lambrecht paylaştı.

“Koku”

Barış Gördağ ile Yasin Çetin’in yönetmenliğinde çekilen “Koku”nun başrollerinde Nergis Öztürk, Yunus Emre Yıldırımer ve Mehlika Buğlem Kılıç oynadı.

Hazel Sevim Ünsal’ın senaryosunu kaleme aldığı dram ağırlıklı film, felsefe profesörü olan ve ailesinden beklediği sevgiyi alamayan bir kadının hikayesini işliyor.

Haftanın korku filmleri

Uğur Karakuzu’nun filmi “Sırrı Cin”, haftanın yerli korku filmi olarak beyaz perdedeki yerini olacak. Filmde Zöhre Alsan, Leyla Parlak ve Serkan Güney rol aldı.

Michelle Monaghan, Danika Frederick ve Skeet Ulrich’in başrollerini paylaştığı “Lanetli Kan” korku ve gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Yönetmenliğini Brad Anderson’un üstlendiği film, doğa üstü varlıklar tarafından ele geçirilen oğlunu kurtarmaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor.

Kjersti Helen Rasmussen’in beyaz perdeye uyarladığı “Karabasan”da Eili Harboe, Herman Tommeraas ve Dennis Storhoi” oynadı. Norveç yapımı filmin konusu özetle şöyle:

“Eve taşındıktan bir süre sonra Mona, her uykuya daldığında daha da yoğunlaşan gece korkularına kapılır. Çok geçmeden, Mona’nın sorunları tehlikeli bir şekilde kontrolden çıkar ve doğmamış çocuğunu ele geçirmeye niyetli efsanevi bir iblis olan Mare tarafından saldırıya uğradığına ikna olur.”

Haftanın animasyonları”

Japon yönetmen Ayako Kouno’nun “Sword Art Online the Movie: Progressive-Scherzo of Deep Night” adlı filmi ile Will Ashurst’un sinemaya uyarladığı “Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor!” animasyonseverleri sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Kaynak: AA / Melik Fırat Yücel – Kültür Sanat

Louis Garrel Yönetmen Sinema Kültür Sanat Haberler

Related Posts

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştu

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştuFelsefe – 30.11.2023

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını Anlattı

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını AnlattıFelsefe – 01.12.2023

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptıFelsefe – 30.11.2023

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”Felsefe – 30.11.2023

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstedi

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstediFelsefe – 30.11.2023

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci Ağırladı

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci AğırladıFelsefe – 28.11.2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir