Tarımın meslek imkanları ve uluslararası ticari boyutları konuşuldu

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Ziraat Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Mesleğimin İş imkanları: Özel Bir Firma ile Uluslararası Çalışmak!

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Ziraat Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Mesleğimin İş imkanları: Özel Bir Firma ile Uluslararası Çalışmak!” adlı program, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Yazlık’ın yönetiminde gerçekleştirilen programda; UPL Ülke Müdürü Murat Yahyaoğlu, Hindistan kökenli bir firma olan UPL’nin tarihi itibariyle çatısı altında üretilen ürünlerinden ve firma tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetti.

Yahyaoğlu; Tarımda Açıklık felsefesi altında bütün paydaşlara, sektörlere, networklere iş birliği çağrısı yaptıklarını, rakip kelimesini kullanmamaya çalıştıklarını; kamuyu, üniversiteleri, bayileri, müşterileri, rakip dedikleri partnerleri, kendi bulundukları sektörde, kendilerini farklılaştırabilecek, kendi işlerini yüceltebilecek bir platform olarak gördüklerini ve bu platformda en iyisini yapmaya çalıştıkları bir kültüre sahip olduklarını belirtti.

Firmanın çok dinamik bir firma olduğunu ve 2021 yılı itibariyle kimyasal sektöründen çıkarak doğal koruma ürünleri üzerinde yoğunlaştıklarını söyleyen Yahyaoğlu, bunun için kendi içlerinde bir organizasyon kurduklarını ve bu organizasyonu da Natural Plant Protection by UPL (NPP) olarak adlandırdıklarını ifade etti. NPP ile tarımsal alanda tamamen sürdürülebilir, çevre güvenliğini, insan sağlığını, geleceğimizi, çocuklarımızı, toprağımızı, doğamızı korumak maksatlı yüksek seviyede hassasiyet içeren bir strateji geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

Çiftçilerin ortaya çıkardıkları emeğin çok fazla olduğunu, bu nedenle pazardan, marketten aldığımız her ürünü özenle korumamız gerektiğini dile getiren Murat Yahyaoğlu, bu alanda kolay şekilde bir yerlere gelinmediğini belirterek üretimin tarlada, bahçede her zaman devam ettiğini söyledi.

Dr. öğretim üyesi Ayşe Yazlık ise; konu ile ilgili olarak en başarılı ziraatçilerin; meslek lisesinden itibaren ziraatle ilgilenen, Ziraat Fakültesinde eğitim görürken sadece staj döneminde değil, her boşlukta ziraatle ilgili alanda çalışanlar arasından çıktığını vurguladı.

Program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. – DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Düzce Üniversitesi India Yerel Haberler

Related Posts

Caz Sanatçısı Bozkurt İlham Gencer İçin Tören Düzenlenecek

Türkiye’nin ilk piyanist şantörlerinden, caz sanatçısı Bozkurt İlham Gencer için yarın Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) tören düzenlenecek. Gencer’in cenaze törenine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapıldı….

Osman Pamukoğlu hangi ittifakı destekliyor? Osman Pamukoğlu açıklama yaptı mı?

Terörle mücadelenin en önemli isimlerinden biri olarak bilinen Osman Pamukoğlu, son günlerde seçim gündeminde de sık sık adı geçiyor ve hakkında detaylar araştırılıyor. Peki, Osman Pamukoğlu hangi…

Osman Pamukoğlu kimdir? Osman Pamukoğlu kaç yaşında, nereli? Osman Pamukoğlu hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Osman Pamukoğlu izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Osman Pamukoğlu kaç yaşında, nereli? Osman Pamukoğlu hayatı ve biyografisi! Osman Pamukoğlu kimdir?…

İlker Püren: Play-off’ta Pendikspor’un avantajı var, Göztepe’nin yeni yapılanması dikkat çekici

Spor Toto 1. Lig’de Sakaryaspor ve Bandırmaspor’da teknik direktörlük yapan İlker Püren, play-off’larda Pendikspor’un direkt finalde oynama avantajına sahip olduğunu, Göztepe’nin ise yeni yapılanmasıyla ön plana çıktığını…

Brüksel’de “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında Hatay yemekleri tanıtıldı

Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında Hatay’a ait lezzetler tanıtıldı. Türkiye‘nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi…

BMW Motorrad’dan iki yeni model: R 18 Roctane ve R 12 nineT

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilciliğini üstlendiği BMW Motorrad, BMW R 18 Roctane ile BMW Motorrad’ın 100. Borusan Otomotiv‘in Türkiye temsilciliğini üstlendiği BMW Motorrad, BMW R 18 Roctane ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir