Tarımın meslek imkanları ve uluslararası ticari boyutları konuşuldu

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Ziraat Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Mesleğimin İş imkanları: Özel Bir Firma ile Uluslararası Çalışmak!

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Ziraat Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen “Mesleğimin İş imkanları: Özel Bir Firma ile Uluslararası Çalışmak!” adlı program, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Yazlık’ın yönetiminde gerçekleştirilen programda; UPL Ülke Müdürü Murat Yahyaoğlu, Hindistan kökenli bir firma olan UPL’nin tarihi itibariyle çatısı altında üretilen ürünlerinden ve firma tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetti.

Yahyaoğlu; Tarımda Açıklık felsefesi altında bütün paydaşlara, sektörlere, networklere iş birliği çağrısı yaptıklarını, rakip kelimesini kullanmamaya çalıştıklarını; kamuyu, üniversiteleri, bayileri, müşterileri, rakip dedikleri partnerleri, kendi bulundukları sektörde, kendilerini farklılaştırabilecek, kendi işlerini yüceltebilecek bir platform olarak gördüklerini ve bu platformda en iyisini yapmaya çalıştıkları bir kültüre sahip olduklarını belirtti.

Firmanın çok dinamik bir firma olduğunu ve 2021 yılı itibariyle kimyasal sektöründen çıkarak doğal koruma ürünleri üzerinde yoğunlaştıklarını söyleyen Yahyaoğlu, bunun için kendi içlerinde bir organizasyon kurduklarını ve bu organizasyonu da Natural Plant Protection by UPL (NPP) olarak adlandırdıklarını ifade etti. NPP ile tarımsal alanda tamamen sürdürülebilir, çevre güvenliğini, insan sağlığını, geleceğimizi, çocuklarımızı, toprağımızı, doğamızı korumak maksatlı yüksek seviyede hassasiyet içeren bir strateji geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

Çiftçilerin ortaya çıkardıkları emeğin çok fazla olduğunu, bu nedenle pazardan, marketten aldığımız her ürünü özenle korumamız gerektiğini dile getiren Murat Yahyaoğlu, bu alanda kolay şekilde bir yerlere gelinmediğini belirterek üretimin tarlada, bahçede her zaman devam ettiğini söyledi.

Dr. öğretim üyesi Ayşe Yazlık ise; konu ile ilgili olarak en başarılı ziraatçilerin; meslek lisesinden itibaren ziraatle ilgilenen, Ziraat Fakültesinde eğitim görürken sadece staj döneminde değil, her boşlukta ziraatle ilgili alanda çalışanlar arasından çıktığını vurguladı.

Program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. – DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Düzce Üniversitesi India Yerel Haberler

Related Posts

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştu

Hayvanlara kötü muamele iddiası ile tutuklanan kadının eşi konuştuFelsefe – 30.11.2023

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını Anlattı

Kırşehir Belediye Başkanı Kentsel Belleği Koruma Çalışmalarını AnlattıFelsefe – 01.12.2023

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e ittifak teklifi yaptıFelsefe – 30.11.2023

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e İttifak Teklifi: “Bütün Türk Milletinin Önünde Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği İttifakı Öneriyoruz”Felsefe – 30.11.2023

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstedi

CHP Milletvekili Eğitim İçin 100 Bin Öğretmen Ataması İstediFelsefe – 30.11.2023

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci Ağırladı

Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci AğırladıFelsefe – 28.11.2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir