Çankırı: Çankırı Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hayati Yazıcı, “11. Cumhurbaşkanımızı mevcut parlamento seçecek, kimse ‘Bu parlamento bunu seçemez’ diyemez” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hayati Yazıcı, “11. Cumhurbaşkanımızı mevcut parlamento seçecek, kimse ‘Bu parlamento bunu seçemez’ diyemez” dedi.

Çankırı Belediye İş Merkezi düğün salonunda Bölge Koordinatör Milletvekili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Çankırı Milletvekilleri Hikmet Özdemir, İsmail Ericekli, Tevfik Akbak, İl Başkanı Mustafa Selci, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Danışma Meclis Üyeleri’nin katılımıyla AK Parti Çankırı İl Başkanlığı 10. İl Danışma Meclisi toplandı.

Açılış ve yoklamanın ardından kürsüye gelen AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci, “Bizler AK Parti’ye gönül veren insanlar, AK Parti’yi Türkiye’nin umudu ve geleceği olarak gören insanlar, sayın Genel Başkanımızın memleket sevdasına ortak olmak isteyen insanlar olarak, İl Başkanı, il yönetimi, milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, ilçe yönetimleri, meclis üyeleri, beldeleri, kadın kolları ve gençlik kollarıyla bu partiyi seven herkesle, el ele gönül gönüle, birlik ve beraberlik içerisinde partimizi bir adım daha ileri götürmenin hepimizin görevi ve vebali olduğuna inanıyorum. Özellikle içerisinde bulunduğumuz ve çeşitli etkinliklerin yoğunlukta olduğu bu aylarda, siyasileri aralarında görmek isteyen yüzlerce ve hatta binlerce insana bu mesajı verebilmenin partimizin menfaatleri açısından son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bizler AK Parti olarak, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine çıkmanın partimizin de bir misyonu olduğunu biliyor ve inanıyoruz. Bizler yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadelenin partimizin bir ilkesi olduğunu biliyoruz. AK Parti’nin,fakir ve fukaranın yanında,mazlumun dostu zalimin ve zulmün düşmanı olduğuna yürekten inanıyoruz. Akif’in dediği gibi ‘Nerede kanayan bir yara görse yanar ta ciğerim, onu dindirmek için çifte yerim kamçı yerim’ felsefesini yüreğine sindirmiş bir Genel Başkanımızın olması, yapacaklarımız noktasında hepimizi gayretlendiriyor ve kamçılıyor” diye konuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, diğer il ve ilçelerde tarihi dokuya verilen değeri Çankırı’da göremediğinin altını çizdi ve belediye olarak yapmakta oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dinç, “2 ay içinde Çankırı’nın yüzde 90’ı asfalt olacak, 17 Temmuz’da Çarşamba pazarı yerinin otopark ihalesini yapacağız, AK Parti olarak çalışmalarımızla Çankırı’da tarih yazacağız” açıklamasında bulundu.

Çankırı Milletvekili Hikmet Özdemir, “Birlik ve beraberlik içinde bulunmamız bizlere gurur veriyor, bu ışığı Mevla yakmıştır, bu ışık ilelebet devam edecektir. Çankırı’da muhtarlar soruyor iktidar milletvekilleri cevaplandırıyor diye bir toplantı yapacağız, Çankırı güzel hizmetler aldı, aksaklıkları da el birliğiyle aşacağız. Çankırı’da AK Parti’yi istemeyenlerin ekmeğine yağ sürdürmeyeceğiz” değerlendirmesini yaptı. Milletvekili İsmail Ericekli, AK Parti iktidarında Türkiye ve Çankırı’nın kazandığını söyledi. Milletvekili Tevfik Akbak, ülkeye ve Çankırı’ya yapılan hizmetleri ana başlıklarla sundu.

Hayati Yazıcı ise, “5. yaşın içindeyiz, 3 Kasım 2002 öncesini kesinlikle unutmayınız. Bu partinin desenini millet belirledi. Milletin önüne set çekilmesine bu millet müsaade etmemiştir. 1950 ve 2002 bunların bir örneğidir. Başkalarının hayal edemediklerini gerçekleştirdik. 30 Kasım 2002’de milletin ve parlamentonun gündemini belirledik, paramızdan sıfır atmaya karar verdik. Buna hiçbiri cesaret edememişti. Paradan 6 sıfır atarak Türk parasına değer kazandırdık” açıklamasında bulundu. Siyasetçilere seslenen Yazıcı, “Türk siyasetinde bir gelenek var, oda sataşmak, hiçbir fikir üreten yok, bunların kafalarında fikir yok, varsa yoksa hakaret” diye konuştu.

Sağlık kuruluşlarını birleştirdiklerini, Çankırı’nın son 3 yılda önemli hizmetler aldığını bunların AK Parti’nin farkı olduğunu belirten Yazıcı, “Sevgiden yoksun iseniz bunları gerçekleştiremezsiniz. Biz coşkuyla bu hizmetlere başladık. Ülkenin sorunlarını çözmek için bir araya geldik. 15 Kasım 2006’da 2. Büyük Kongre’yi gerçekleştireceğiz. 11. Cumhurbaşkanımızı bu parlamento seçecek. Kimse ‘Bu parlamento bunu seçemez’ diyemez. Bizden önce komşularımızla kavgalı bir ülke vardı. Şimdi istikrarlı bir ülke bulunuyor” dedi.

Basına kapalı bölümde gündem teklifleri değerlendirildi. İlçelerin ve İlin çalışmalarına ilişkin raporların takdimi ve müzakeresi, güncel ve siyasi konular görüşüldü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Related Posts

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü Aldı

Türk Şef Ebru Baybara Demir, Dünyanın Basque Culinary World Prize 2023 Ödülünü AldıFelsefe – 18.11.2023

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman’da açıklamalarda bulunduFelsefe – 18.11.2023

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını Vurguladı

Şi Cinping, Asya-Pasifik Ülkelerine Açık Kalkınma Anlayışını VurguladıFelsefe – 18.11.2023

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİ

Zaferin Rengi… FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ Y. KOÇ SETİ ZİYARET ETTİFelsefe – 18.11.2023

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam Ediyor

NDesign, Yatırımlarıyla Büyümeye Devam EdiyorFelsefe – 18.11.2023

Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman’da Konferans Salonu’nun açılışına katıldı

Bakanlar Şimşek ve Uraloğlu, Batman’da Konferans Salonu’nun açılışına katıldıFelsefe – 18.11.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir