Başkan Büyükkılıç: ” Yeni havalimanı, hızlı tren gibi vizyon projeleri yakinen takip ediyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Ayşe Böhürler ve Deniz Mustafa Çağan ile birlikte kentte görev yapan yaygın ve yerel basın temsilcileriyle buluştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Ayşe Böhürler ve Deniz Mustafa Çağan ile birlikte kentte görev yapan yaygın ve yerel basın temsilcileriyle buluştu.

Talas Erguvan Restoran’da gerçekleşen basın toplantısına Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Ayşe Böhürler, Deniz Mustafa Çağan ve basın mensupları katıldı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte görev yapan yaygın ve yerel basın temsilcileriyle tek tek tokalaşarak, sohbet etti. Başkan Büyükkılıç, programda yaptığı konuşmada, “Bir seçim sürecindeyiz, sağlıklı olarak, demokrasi ortamında yürümesini hepimiz arzu ediyoruz. Seçimlerin şehrimiz, ülkemiz, hatta dünya insanlığı için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Kentte hizmetlerin sürdüğünü ifade eden Büyükkılıç, “16 ilçe belediye başkanı kardeşimizle el ele vermek suretiyle, teşkilatlarımızın, Kayserimizin güzel insanlarının, siz dostlarının önerileri doğrultusunda süreci yönetirken, hizmeti de asla ihmal etmemeyi çok önemsiyoruz. Bir pandemi dönemini yaşadık, ardından savaş oldu, dünya etkilendi, ardından bir deprem yaşadık. Cenab-ı Allah bir daha böyle bir felaketle bizleri karşı karşıya getirmesin. Bu sabah 4,7 Sarız’ımın dibinde Göksun’da yine deprem oldu, çok şükür ciddi manada bir hasar olmadığını belirtip, bir çeşit enerji boşalımı olarak değerlendirelim, daha büyüğü olmaması yönünde dua ve temennide bulunalım” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin deprem sürecinde üzerine düşenin fazlasını yaptığını vurgulayarak, şunları söyledi;

“Depremin ilk saatinden beri Kayseri, valisiyle, başkanlarıyla, odalarıyla, sivil toplum teşkilatlarıyla, hayırsever insanlarıyla adeta o bölgelere yağdı. 12 ilimize de gece gündüz demeden ilk andan itibaren destek gitti. Her yerde Kayseri, ilçeleri ve hayırseverliği konuşuldu. İnancımız, Anadolu kültürü ve insanların yanında yer alma anlayışı gereği iyi bir sınav verdiğimiz kanaatindeyiz. Hala ekiplerimiz orada, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, talimatlarıyla, Sayın bakanlarımızın beklentilerine cevap verme anlayışıyla, en önemlisi ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle belediyecilik anlayışımızla bu alandaki çalışmalarımız sürüyor.”

Kayseri’nin Anadolu’nun cazibe merkezi olduğunu ifade eden Büyükkılıç, “Biz şehrimizle gurur duyuyoruz, hayırsever hemşehrilerimizle gurur duyuyoruz, bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize layık olma yönünde irade göstereceğiz. Çok şükür ihracat 4 milyon dolar olmuş, yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşan, 150’nin üzerinde ülkeye ihracat yapan bir şehirden söz ediyoruz. Kreatif, inovatif anlayışıyla, üreten, yenilikleri keşfetmeye çalışan, eğitim merkezi 5 üniversitesiyle, 4 organize, 1 serbest bölgesi, teknoparklarıyla adeta Anadolu’nun cazibe merkezidir” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, yeni havalimanı, hızlı tren, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi gibi vizyon projeleri yakinen takip ettiğini belirterek, “Biz bu şehre sevdalıyız, bu şehrin insanına ne yapsak az, onları sırtımızda taşısak az diye buradan ifade ediyorum. Onlar bizi seviyor, güveniyor, biz de onlara layık olmaya çalışıyoruz. Bir ekip anlayışıyla çalışmalarımızı yapıyoruz, ekip çalışmasını çok önemsiyoruz. Ayrıca Kayseri basınını sağduyunun, yerli ve milli anlayışın sesi olarak görüp, nitelendiriyorum, iyi ki varsınız” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Deniz Mustafa Çağan da “Sizlerden birisi olarak karşınızda bulunuyorum. Sayın başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize, vatanımıza, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” derken, AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Ayşe Böhürler ise, “Bizi bir araya getiren başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan medyanın çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum” diye konuştu.

Programda, Başkan Büyükkılıç ve milletvekili adayları gazetecilerin sorularını cevapladı. – KAYSERİ

Kayseri Seçim Sonuçları Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Memduh Büyükkılıç Ayşe Böhürler Milletvekili Kayseri Yerel Haberler

Related Posts

Kurtulmuş, Cakarta’daki Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkiye mezunu gençlerle buluştu

Kurtulmuş, Cakarta’daki Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkiye mezunu gençlerle buluştuFelsefe – 21.11.2023

” Eğitime Yüzde 100 Destek” Kampanyası… – Gölcük Ulaşlı Nuri Bermek İlköğretim Okulu Ek Bina İnşaatının Protokolü İmzalandı

” Eğitime Yüzde 100 Destek” Kampanyası… – Gölcük Ulaşlı Nuri Bermek İlköğretim Okulu Ek Bina İnşaatının Protokolü İmzalandıFelsefe – 21.08.2006

Ankara: Tsk’da Madalya Töreni

Ankara: Tsk’da Madalya TöreniFelsefe – 23.08.2006

Samsun: “Yeni Bir Medeniyet Nasıl Kurulur?”

Samsun: “Yeni Bir Medeniyet Nasıl Kurulur?”Felsefe – 24.08.2006

Iğdır: Ulaştırma Bakanı Yıldırım Iğdır’da… (2)

Iğdır: Ulaştırma Bakanı Yıldırım Iğdır’da… (2)Felsefe – 25.08.2006

Irmak’ta Anaokul Atağı

Irmak’ta Anaokul AtağıFelsefe – 29.08.2006

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir