Antalya: Alanya’daki Yoga Merkezine Turistlerden Yoğun İlgi

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Toros Dağları eteklerinde kurulan yoga merkezi, yerli turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Toros Dağları eteklerinde kurulan yoga merkezi, yerli turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Toroslar’ın eteklerinde kurulan yoga merkezi, Türkiye’nin birçok yerinden gelen yerli turistlerin akınına uğruyor. Dim Vadisi’nin 15 kilometre yukarısında yer alan merkez, “Yoga Adnan” lakaplı Adnan Çabuk ve Filipinli eşi Lourder Çabuk tarafından işletiliyor. Yoga merkezine gelenlere pozitif düşünme ve hayata karşı pozitif enerjilerini bulmada yardımcı olduklarını söyleyen Adnan Çabuk, “Uzun zamandır burada insanlara yoga dersleri veriyoruz. Amacımız insanların kendilerine yararlı olabilecek şekilde yaşamalarını sağlamak için gereken bilgileri öğretmek” dedi.

Yogayı daha çok sorunları olan, ruhsal arayış içinde olan ve sosyal sıkıntılarının altından kalkmak isteyen insanların tercih ettiğini belirten Çabuk, “Buraya gelen insanları kendimizden biri olarak görüp, pozitif ruh halini onlarla paylaşıyoruz” diye konuştu.

Derslerin 8-10 kişilik gruplar halinde işlendiğini ifade eden Adnan Çabuk, yoganın öz anlamının “bütünlük” olduğunu söyledi. Kendilerini evrenin içinde bir kitle olarak gördüklerini kaydeden Çabuk, “Evrensel bütünlülük felsefesini uyguluyoruz. Bizler kendimizi evrenin içinde küçük bir kitle olarak görüyoruz. Her şeyin teklikten ibaret olduğu görüşünü paylaşıyoruz ve biz bu arınmayı yogayla yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yoganın birçok hastalığa da iyi geldiğini belirten Çabuk, “Hastalıktan önce ya da sonra sağlıklı bir yaşam için hayat içindeki streslerden arınmak ve kendimizi daha mutlu hissetmek için eşim ve ben sürekli yoga yapıyoruz” dedi. Kendisinin 60 eşinin ise 56 yaşında olduğunu söyleyen Adnan Çabuk, “Buraya gelen insanlar eşimi kızım olarak görüyor. Kendisi 56 yaşında fakat 20 yaşında bir kız gibi gösteriyor. Bunun da nedeni sürekli yogayla uğraşmasıdır” diye konuştu.

Merkeze gelen yerli turistlerin çoğunun İstanbul’dan olduğu belirtilirken, merkezde kahya olarak görev yapan Üzümlü Köyü eski Muhtarı Mehmet Karapınar ise iş yaşamının yıpratıcı etkilerini yogayla geride bıraktığını söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Related Posts

Abdullah Avcı: Trabzonspor, Sivasspor maçından beraberlikle ayrıldığı için üzgün

Abdullah Avcı: Trabzonspor, Sivasspor maçından beraberlikle ayrıldığı için üzgünFelsefe – 27.11.2023

Başkan Büyükkılıç, Yeraltı Çarşısı’nda esnaflarla buluştu

Başkan Büyükkılıç, Yeraltı Çarşısı’nda esnaflarla buluştuFelsefe – 28.11.2023

Teröristlerin şehit ettiği okul müdürü adına, 4 bin kitaplık kütüphane kuruldu

Teröristlerin şehit ettiği okul müdürü adına, 4 bin kitaplık kütüphane kurulduFelsefe – 28.11.2023

Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar ile basının karşısına çıktı- Hasan Arat: “Türkiye’nin en iyi futbol modelini…

Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar ile basının karşısına çıktı- Hasan Arat: “Türkiye’nin en iyi futbol modelini…Felsefe – 28.11.2023

Beşiktaş’ta başkan adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar’ı basına tanıttı

Beşiktaş’ta başkan adayı Hasan Arat, Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar’ı basına tanıttıFelsefe – 28.11.2023

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir’e Hiç Borcu Yok Mu?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir’e Hiç Borcu Yok Mu?Felsefe – 25.11.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir